Районний семінар-практикум вчителів початкових класів та вчителів суспільно-гуманітарного циклу

16 березня 2018 року на базі Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум вчителів початкових класів та вчителів суспільно-гуманітарного циклу на тему: «Практичне застосування стратегії критичного мислення як засіб формування компетентності учня».

Вчителі початкових  класів відвідали урок позакласного читання «Тарас Шевченко – великий співець  України» у 3 класі, який провела вчитель початкових класів Дехтярчук Л. П. Учні будували «дерево життя» Тараса Шевченка та асоціативний кущ, розгадували кросворд. Багато інформації дізналися із звітів роботи груп «Лексикознавців», та «Дослідників». «Диктори» подарували чудові поезії про поета. Затамувавши подих, слухали аудіозапис пісні «Сонце заходить».

У 5 класі урок історії на тему: «Робота з  візуальними, усними і  писемними джерелами, які зберігають пам’ять про історію України. Козацька Україна» провів вчитель історії та правознавства Зінькевич О. Б. Провідна ідея уроку – формування образу козака. Вчитель використав різноманітні методи та форми роботи на уроці: прийом «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався», робота з текстом народної пісні, з ілюстрацією, з контурною картою, з відео- та фотоджерелом, з документами, з бортовими журналами.

Насиченою була програма інформаційного блоку вчителів початкових класів. «Критичне  мислення як засіб формування  та розвитку творчих здібностей  молодших школярів» – тема виступу методиста Корецького РМК Перестюк М. М. перед колегами. Свій досвід презентувала вчитель початкових класів Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дехтярчук Л. П. – «Розвиток критичного  мислення  учнів початкових класів». Міськевич Т. В., вчитель початкових класів Корецької загальноосвітньої школи І ступеня, ознайомила учасників семінару із кластером як одним з методів розвитку критичного мислення у початковій школі. «Розвиток компетентності молодших  школярів шляхом використання інтерактивних методів» – тема виступу Борей М. О., вчителя початкових класів Крилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Під час теоретичного блоку вчителів суспільно-гуманітарного циклу з доповіддю «Розвиток ключових компетентностей на уроках суспільно-гуманітарного циклу» виступила методист Корецького РМК Бойко Г. С. Вчитель історії  та правознавства Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зінькевич О. Б. презентував досвід роботи з теми: «Розвиток критичного мислення на уроках історії та правознавства».

Всі учасники районного семінару відвідали виховний захід «Село моє, для мене ти єдине», яке підготували та представили учні 2 класу (класовод Ольшевська О. М.) Діти показали, що вони не лише люблять своє село, вони його обожнюють, тому що воно для них єдине і неповторне на цілий світ.

Моє село, а звуть тебе Весняне,
Красиве, вічно молоде.
Коли в душі моїй буде дуже сумно,
Приїду я відвідати тебе.

Відвідавши цей захід, із впевненістю можна сказати, що це не лише слова, це поклик душі учнів та педагогів школи.

Кожен з учасників семінару почерпнув щось нове, отримав хороші враження від почутого та побаченого.