Відбувся практичний семінар учителів географії

Дієвою формою зв’язку шкільної географії з життям та одним із потужних засобів залучення учнів до активної суспільної діяльності є краєзнавчий принцип навчання, який робить викладання географії зрозумілим, переорієнтовуючи його з теоретичної сфери на реальне життя. Тому сьогодні освітній процес спрямований на досягнення ключових та предметних компетентностей. Саме цим актуальним питанням був присвячений семінар-практикум учителів географії з теми «Краєзнавча складова в особистісно орієнтованому підході до учнів як один із шляхів підвищення ефективності освітньої діяльності вчителя в процесі реалізації ключових компетентностей з географії», що відбувся на базі Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня-гімназія».

Учасників семінару зустріла директор НВК Лариса Михальчук, вона розповіла про діяльність закладу освіти. Екскурсоводи музею освіти «Світоч» (керівник Інна Смик) ознайомили присутніх із умовами навчання учнів у різні часи, з історією створення школи і подальшим розвитком освіти у селі Великі Межирічі. Керівник історико-етнографічного музею «Берегиня» Терпелюк Марія спрезентувала історію села Великі Межирічі, предмети побуту та народну українську вишивку.

Під час теоретичної частини семінару-практикуму методист РМК Олег Літвинчук у своєму виступі окреслив шляхи реалізації компетентісного підходу до вивчення географії в контексті Нової української школи. Дмитрук Леонід, учитель географії Користівського НВК, проаналізував особливості використання краєзнавчого матеріалу на уроках географії. Заступник директора з навчально-виховної роботи Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня-гімназія» Полюхович Ганна висвітлила питання професійної компетентності вчителя як важливої складової якісної освіти в умовах змін освітнього середовища.

Досвідом роботи з формування ключових компетентностей учнів шляхом використання краєзнавчого матеріалу поділився вчитель географії Стрілець Юрій. Він провів відкритий урок у 9 класі з теми «Туризм як складова національної економіки», на якому учні розповіли про види міжнародного туризму, спрезентували основні регіони туризму в Україні та склали туристичну карту села Великі Межирічі.

Під час практичної частини семінару вчителі географії вирішили укласти географічно-історичний посібник про населені пункти Корецького району, а потім, попрацювавши у групах, змоделювали туристичну карту Корецького району.

Учителі географії із задоволенням відвідали пам’ятку архітектури – костел святого Антонія, про історію створення якого розповів Володимир Ільїн, учитель історії Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня-гімназія». А потім з Миколою Козачком, який опікується благоустроєм цієї споруди, усі спустились у підземелля костелу. Учасники семінару відвідали і пам’ятку архітектури кінця XVIII ст., палац пана Стецького, старовинними залами якого провів Павло Соломчук, директор Великомежиріцької спеціальної школи-інтернат.

Усі учасники лишилися задоволеними приємною дружньою атмосферою, яка панувала протягом зустрічі, та висловили думку про необхідність подальшої співпраці.

Людмила КОНСЕВИЧ,
педагог-організатор