Районний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «На нас надіється Земля…»

         Конкурс «На нас надіється Земля…» відбувається щороку і є своєрідним підсумком проведеної природоохоронної роботи у навчальних закладах за рік.  Цьогоріч він відбувся 8 квітня 2014 року в актовій залі Корецької ЗШ І-ІІІ ступенів №3. Програмою конкурсу було передбачено:

 -презентація  еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності колективів, її результативність;

 -конкурсний виступ на тему «Збереження первоцвітів і ранньоквітучих рослин».

Первоцвіти — це квітки з п’ятьма пелюстками правильної форми. Бувають різних кольорів: білі, жовті, рожеві, бузкові. Починають цвісти після того, як розстанув сніг. Це — весняні квіти. Багато з них несуть у собі цілющі та лікувальні властивості. Та, на жаль, вони є вимираючими видами.Районний етап  Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «На нас надіється Земля…» 2014

В конкурсі  взяло участь 8 колективів агітбригад району. Учні презентували еколого-просвітницьку та природоохоронну діяльність свого колективу. Вони відображали проблеми збереження навколишнього середовища в образній, художній та гумористичній формі. Учасникам конкурсу природолюби роздавали квіти – первоцвіти, зроблені з паперу, тканини та пам’ятки по їх збереженню.

Враховуючи висновки членів журі, було визначено переможців конкурсу-огляду екологічних колективів. Перше місце виборола команда Корецької ЗШ І-ІІІ ступенів №3, тож саме їх проект представлятиме Корецький район у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на кращий колектив екологічної просвіти.  Друге місце ‒ у команди Новокорецької ЗШ І-ІІІ ступенів, третє ‒ у Копитівського НВК. В конкурсі взяли участь також колективи Крилівської ЗШ І-ІІІ ступенів, Іванівської ЗШ І-ІІ ступенів, Самострілівського НВК, Гвіздівської ЗШ І-ІІ ступенів, Харалузької ЗШ І-ІІ ступенів. Виступ кожної команди відзначався своєю родзинкою. Емоційність виступів, широке залучення та активізація аудиторії, швидка зміна елементів костюмів, заклики на захист первоцвітів – це все продемонстрували юні артисти.

Екологічне виховання – важлива частина навчально-виховного процесу і його роль применшувати не варто. Попереду ще багато роботи, адже є над чим працювати. Та найголовніше, що завдяки таким заходам діти усвідомлюють, що Земля – наш спільний дім, а любов до неї неможлива без збереження навколишнього середовища.

 

Методист РМК ‒ Коваль С.А.