МАНівці району звітували

НПК "Пошук" 2014 16 травня 2014 року в приміщенні Корецької загальноосвітньої школи №1 відбулась підсумкова районна учнівська науково-практична конференція «Знахідки та проблеми науково-пошукової роботи учнів-членів  МАН України та  НОУ «Пошук», організована Корецьким районним методичним кабінетом. Конференція символічно проходила  напередодні  Міжнародного дня науки,  який світ відзначає 17 травня.  До участі у заході, крім манівців та їх наукових керівників, були запрошені старшокласники загальноосвітніх навчальних закладів району, які планують займатися науково-дослідницькою роботою в майбутньому.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулась завідувач районного методичного кабінету Радковська Т.В., яка у своєму виступі окреслила важливість співпраці молодих дослідників з  вищими  навчальними закладами,  наголосила на особливій ролі Малої академії наук у формуванні нової генерації української творчої еліти.

Керівник районного відділення МАН, методист РМК, автор статті, ознайомила присутніх із сучасним станом роботи НОУ «Пошук» та зупинилась на перспективах науково-дослідницької діяльності в системі Рівненського територіального відділення Малої академії наук.

Директор Корецької ЗШ №1 Остапчук О.О. розповіла про майже сорокарічні традиції закладу  в  роботі НОУ «Пошук» та Рівненської МАНУМ. Щорічні результати в конкурсі підтверджують існування певної системи роботи школи у формуванні науково-дослідницьких компетенцій учнів.

Заступник директора з  НВР Корецького НВК «Школа І-ІІ ступенів-ліцей» Ясковець О.В. акцентувала увагу на  ролі вчителя, наукового керівника у підготовці конкурентноздатних творчих особистостей – вихованців наукового товариства «Еврика», які яскраво представляють Кореччину на ІІ та ІІІ етапах конкурсу-захисту ось уже 13 років.

До виступу на конференції були запрошені старшокласники загальноосвітніх навчальних закладів району, які займаються науково-дослідницькою роботою.

Про участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту розповіла дійснийНПК "Пошук" 2014 член МАН, учениця 11 класу Корецького НВК      Дулюк-Орлова Бажена. Як переможець  III етапу, вона отримує додаткові 30 балів, що враховуються до загального рейтингу при вступі в омріяний медичний навчальний заклад.

Перестюк Михайло, курсант Київської національної академії внутрішніх справ, дійсний член МАН-2009 розповів про роль умінь і навичок, напрацьованих  під час роботи  в НОУ «Пошук» у власній  професійній самореалізації та творчому  самовизначенні.

 Про роботу у Всеукраїнській літній школі за напрямом «Журналістика» на базі табору «Електронік»   розповіла Данилюк Ганна, учениця 11 класу Корецької ЗШ І-ІІІ ступенів №1, дійсний член МАН-2012. Про цікаві лекції, екскурсії до насиченого історичною спадщиною славетного міста Острога, Музею Книги, Острозької академії. захоплюючої поїздки до Луцька емоційно розповіла присутнім учасниця та ведуча конференції.

НПК "Пошук" 2014Під час секційної роботи учасники конференції мали змогу представити свої наукові доробки, дослідження, наукові теорії; отримати ґрунтовний аналіз та корисні поради до подальшої роботи над своїм дослідженням  від керівників секцій.

Тези 26-и творчих робіт  було представлено районним методичним кабінетом у збірнику, який отримав  кожен  навчальний заклад району. Всім учасникам були вручені посвідчення членів НОУ «Пошук». Переможці  та учасники ІІ етапу конкурсу були відзначені дипломами Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.

Почесні грамоти Рівненської Малої академії наук було вручено Ясковець Олені Василівні та Опанасюк Марії Олександрівні, вчителям Корецького НВК “Школа-ліцей”, за високий рівень організації учнівської науково-дослідницької діяльності.

 

Коваль С.А., методист РМК, керівник районного відділення МАН