Збережемо пам’ять про подвиг

«Збережемо пам’ять про подвиг» – такою була тематика районного етапу обласного конкурсу юних екскурсоводів-краєзнавців, який давно уже став традиційним і добре відомим для широкого кола поціновувачів історії, котру творили наші земляки. Черговий раз конкурс проводився Корецьким районним методичним кабінетом у гостинних стінах районного історичного музею. Цьогоріч  у ньому взяли участь представники тринадцяти навчальних закладів району та районного будинку школярів.Районний етап обласного конкурсу юних екскурсоводів-краєзнавців (2015)

 Висвітлення сторінок історії України, пов’язаних із прагненням народу до волі та незалежності, територіальної цілісності; героїчних і трагічних  події, які відбувались на теренах України, або за участю українців з позицій об’єктивності та історичної правди; формування сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених колишніми та нинішніми захисниками Батьківщини стали підвалинами цьогорічного конкурсу. Трагізм минулих подій та подій сьогодення переплелися як єдине органічне історичне ціле нашого народу. Більшість виступів юних екскурсоводів поєднали у собі події минувшини і сьогодення через розповіді про долі наших земляків у різні буремні часи.

Основою розповідей конкурсантів стали тематичні екскурсії, присвячені героїзму бійців АТО, які боронили чи боронять тепер нашу Батьківщину від зазіхань ворогів, 70-ій річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-річчю Перемоги у Другій світовій  війні 1941-1945 років. Журі відмітило  високий прояв патріотизму та  вболівання юних екскурсоводів за долю країни, а також зростання рівня проведення конкурсу.

Переможцями конкурсу за одностайним рішення журі стали  Нечидюк Марія, учениця 11 класу Корецького НВК «Школа І-ІІ ступенів – ліцей» (вчитель Мархальчук Н. Р.) та Борей Ольга, учениця 9 класу Крилівської ЗШ І-ІІІ ступенів (вчитель Чича В. В.), розділивши між собою І місце та погодивши, що район на обласному рівні представлятиме учениця ліцею. ІІ місце отримали Силін Наталія, учениця 11 класу Копитівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» (вчитель Колосовська Н.П.) та Сегень Катерина, учениця 11 класу Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня – гімназія» (вчитель Ільїн В. Н.). А ІІІ місце розділили між собою Ясинчук Марія, учениця 10 класу Користівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» (вчитель Веремчук В. О.), Євчук Марія, учениця 6 класу Сапожинського НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. – ДНЗ (вчитель Янець С. В.), Чигир Любов, учениця 8 класу Щекичинської ЗШ І-ІІ ступенів (вчитель Довмат Г. С.) та Примак Анастасія, учениця 7 класу Богданівського НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. – ДНЗ» (вчитель Шаправська Т. М.). Журі також відмітило виступи вихованців Сторожівського НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. – ДНЗ», Корецької ЗШ І-ІІІ ступенів №1 та Корецького районного будинку школярів.

Від імені відділу освіти Корецької райдержадміністрації, Корецького районного методичного кабінету та від себе особисто хочу подякувати всім, хто долучився до проведення конкурсу. У ході конкурсу вкотре переконався, що ми вершимо добру справу, виховуючи справжніх патріотів нашої держави. Слава Україні!

Літвинчук О. С.,

методист Корецького

районного методкабінету