Засідання школи молодого педагога-організатора

DSCN0065Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави виявляється у патріотизмі, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин. Питання розвитку системи патріотичного виховання, формування національної свідомості – одне з головних у підготовці виховників до реалізації завдань і змісту патріотичного виховання дітей та молоді відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді та Програми національного виховання учнівської молоді Кореччини.

Основною ланкою виховної роботи педагога-організатора є формування національної свідомості і самоосвіти, патріотичне виховання.

Саме в такому аспекті реалізації ціннісного ставлення особистості до суспільства та держави в системі роботи педагога-організатора пройшло засідання Школи молодого педагога-організатора на базі Богданівського НВК «Школа І-ІІ ст.-ДНЗ» 12 березня 2015 року. У ньому взяли участь методист відділу освіти Літвинчук О. С. та чотирнадцять педагогів-організаторів загальноосвітніх навчальних закладів району.

Директор Богданівського НВК Кирильчук Н. В. висвітлила питання створення ефективного виховного простору шляхом впровадження в навчально-виховний процес Програми національного виховання учнівської молоді Кореччини, окреслила труднощі, пошуки та досягнення педагогічного колективу в аспекті діяльності громадсько-активної школи на засадах демократизації, партнерства та волонтерства.DSCN0040

Досвідом роботи з розвитку в учнів активної громадянської позиції шляхом залучення їх до волонтерської діяльності поділилася заступник директора Узлюк О. Є., яка ознайомила присутніх з національно-патріотичними проектами, які реалізуються у навчальному закладі.

Літвинчук О. С., методист Корецького РМК, розкрив питання проектних технологій, які є ефективним засобом соціалізації та основою формування громадянської позиції учнівської молоді. Їх перевагами є те, що учні навчаються і діють у мікросоціальному середовищі, отримують практичні навички, мають можливість перевірити теоретичні надбання на практиці.

З інноваційними формами і методами роботи педагога–організатора щодо реалізації ціннісного ставлення особистості до суспільства та держави ознайомила учасників засідання Консевич  Л. В., керівник районного МО, яка продемонструвала презентації «Шевченківські дні у гімназії» та «Акція «#ЗігрійГероя».

Практична частина дала можливість учасникам засідання з’ясувати зміст проектної діяльності в аспекті роботи педагога-організатора. Черняк Т. В., педагог-організатор Богданівського НВК, розповіла учасникам засідання про проведені шкільні заходи у  рамках реалізації Програми національного виховання учнівської молоді Кореччини. DSCN0089Проективне малювання «Педагогічні основи сценарної роботи педагога-організатора з підготовки масових заходів з патріотичного виховання учнівської молоді» під керівництвом керівника МО Консевич Л. В. дало можливість молодим педагогам-організаторам  розкрити принципи і методики роботи над сценаріями виховних заходів патріотичного спрямування. У результаті плідної роботи дві групи представили свої проекти: сценарії лінійки пам’яті  «Герої не вмирають!» та усний журнал «Символи, що нас об’єднують».

Справжнім патріотичним акцентом у роботі школи молодого педагога-організатора стала презентація проекту «Ми разом – це основа всіх основ», що проходить у Богданівському НВК за участю громади села, класних керівників та учнів школи, вихователів та вихованців дошкільного навчального закладу. Участь у міні-проекті «Ми читаємо твори Шевченка» взяли і педагоги-організатори навчальних закладів району, долучившись до голосних читань пророчих поезій генія українського народу Тараса Шевченка. Завершилось читання віршів спільним проголошуванням крилатих рядків з поеми «Кавказ» «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая».

Ніхто з присутніх не залишився байдужим після перегляду міні-проекту «Свою Україну любіть», який презентувала класний керівник Шаправська Т. М.. Школярі разом з учасниками засідання пройнялись справжнім емоційним переживанням любові до Батьківщини,  поваги і гордості за тих, хто боронить нашу державу сьогодні. Натхненно і з гордістю лунав Державний Гімн України, який співали усі присутні, а потім замислились над непростою історією становлення державності країни, дійшли висновку, що ми повинні бути українцями в Україні, патріотами своєї рідної землі.DSCN0099

Родзинкою та окрасою засідання стала участь у міні-проекті «Рука милосердя», завдяки якому кожен педагог-організатор залишив відбиток своєї долоні на карті України.

При підведенні підсумків роботи відзначено, що засідання школи новопризначеного педагога-організатора проведено на високому науково-теоретичному, практично-наглядному рівні. Творча зустріч педагогів-організаторів району стала джерелом нових знань, ознайомлення з інноваційним досвідом виховної системи сучасного навчального закладу, творчою майстернею знайомства з досвідом талановитих креативних педагогів та учнів Богданівського НВК «Школа І-ІІ ст.-ДНЗ» під керівництвом директора Кирильчук Н. В..

Методист Корецького РМК Літвинчук О. С.  та учасники засідання виробили методичні рекомендації щодо проведення заходів з формування в молодого покоління патріотичної свідомості.

І на оновленій землі 
Врага не буде, супостата, 
А буде син і буде мати, 
І будуть люди на землі.

Слава Україні!

Слава Нації!

Консевич Л. В.,

керівник районного МО педагогів-організаторів