Наукове об’єднання учнів «Пошук» підсумувало навчальний рік учнівською конференцією

DSC_0131-2Питання пошуку, підтримки та розвитку обдарованих дітей залишається пріоритетним у державі та районі. За ініціативи районного методичного кабінету створено певну систему роботи з обдарованими дітьми. Окремою ланкою такої роботи є педагогічний супровід учнівської науково-дослідницької діяльності.

Майже 15 років діє в районі наукове об’єднання учнів «Пошук». Із року в рік кількість школярів, які зважуються на перші кроки в галузі науки та досліджень, збільшується; розширюється і мережа закладів, у яких в розряд пріоритетних виноситься учнівська науково-дослідницька діяльність.

Уже стало традицією в другій половині травня проводити підсумкову учнівську конференцію  «У творчості та пошуку до життєвих вершин», у ході якої підводяться підсумки, окреслюються плани на майбутнє, вшановуються кращі з кращих учні-дослідники.

Не був винятком і травень 2015 року. У малому залі районної державної адміністрації 19 травня було людно:  юні науковці, їх наставники, школярі, які тільки планують зважитись на наукову стежку – усі чекали початку. Відкриття конференції розпочалось зі слів  виконуючого обов’язки    голови    Корецькоїрайонної державної адміністрації  Карпуші О.Д., який  привітав усіх із наявними здобутками та побажав ще кращих результатів у майбутньому.

З вітальним словом до присутніх звернулась  голова Корецької районної ради    Михальська М.М. Вона зазначила, що робота учнів-членів МАН – це лише початок великої наукової діяльності, це хороший досвід, який може стати основою для вибору майбутньої професії.

Головний спеціаліст відділу освіти Дмитрук Д.П. наголосив, що набуті знання і досвід роботи в науковому дослідництві сприятимуть творчому розвитку юних науковців, а завідувач КорецькогоРМК Радковська Т.В. підкреслила, що великі успіхи майбутнього народжуються за шкільною партою, в роботі Малої академії наук, у пошуках нового, незвіданого; що від кожного українця, і великого, і малого, залежить розквіт цілої держави, тому ще за шкільною партою необхідно закладати фундамент совго щасливого майбутнього.

Як працювалось юним науковцям району у 2014-2015 н.р., чого вдалося досягти, які плани і перспективи на наступний період  роботи районного  НОУ «Пошук» познайомила всіх Коваль С.А., методист районного методичного кабінету, координатор роботи з обдарованими дітьми.

Цікавим та корисним для юних науковців був виступ дійсного члена Рівненської МАНУМ, випускниці Корецького НВК «Школа-ліцей», нині головного спеціаліста сектору культури і туризму Корецькоїрайдержадміністрації  БрухлійБогданиВалентинівни, яка у виступі пригадала свій шлях професійної самореалізації, на власному прикладі довела, що будувати успішне майбутнє можна, починаючи з учнівської парти. В шкільні роки вона працювала над науково-дослідницькою роботою про винищення  євреїв на Кореччині в роки  другої світової війни. На своїй теперішній посаді вона є учасником проекту, за яким  матеріальну єврейську спадщину Кореччини було включено в транскордонний тематичний маршрут, до  якого входить 457 міст України, Польщі та Білорусі.

Окремо систему роботи з обдарованими дітьми в умовах одного навчального закладу для всіх присутніх спрезентувалиКонсевич Л.В., педагог-організатор Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня-гімназія», яка  зазначила, що їхній заклад має багаторічний досвід роботи з обдарованими  дітьми, із підготовкою вчителя до роботи із такими школярами; про  плідну роботу вчителів-предметниківКорецькогоНВК «Школа І-ІІ ступенів-Ліцей»,  які з року в рік готують переможців конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт на рівні області,  розповіла вчитель історії закладу Ясковець О.В.

Від переможців  ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН слово мали учениця 11 класу КорецькогоНВК «Школа І-ІІ ступенів-Ліцей» Лашта Юлія, яка виступила з презентацією роботи  «Лозоплетіння як вид народного декоративно-прикладного мистецтва і його використання в сучасному побуті   (на матеріалах  Корецького району)» (секція «Етнологія», вчитель Ясковець О.В.);  а учениця 9 класу цього ж закладу Редька Надіяспрезентувала роботу «Визначення тріщинуватості гранітів (на матеріалах Корецького родовища»)» (секція «Геологія, геохімія та мінералогія», вчитель Опанасюк М.О.).

Учасники конференції прийняли резолюцію, в якій окреслили основні напрямки діяльності наукового об’єднання учнів «Пошук» на наступний період.

На завершення зібрання Радковська Т.В.  вручила дипломи  учасникам і переможцям конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт та посвідчення новим учням-членам НОУ «Пошук».

На конференції загальноосвітнім навчальним закладам традиційно  був представлений збірник наукових робіт  «Тези -2015» двадцяти чотирьох  юних науковців району.

Своєрідним привітанням та окрасою заходу стали музичні номери у виконанні Редьки Надії та Нечидюк Марії, учениць Корецького НВК, та поетичне звернення до українців Гичуна Максима, учня Річецького ЗНЗ.

Проведена конференція засвідчила, що поруч із багаторічними традиціями підтримки та розвитку обдарованих учнів з’являються заклади, які роблять тільки перші, але впевнені кроки на стежині наукових досліджень. Бажаємо всім подальших успіхів, цікавих тем, нових досліджень і підтримки у всіх хороших починаннях.